ROI Bitcoin’s od 2015 r. przewyższa pięć głównych indeksów o 70x.

  • Beitrags-Autor:
  • Beitrags-Kategorie:Crypto

Analityk Justinas Baltrusaitis twierdzi, że zwrot z inwestycji Bitcoin od 2015 do 2020 roku wyprzedza wiele tradycyjnych rynków.

Od 2015 r. Bitcoin miał prawie 3 500% zwrot z inwestycji, czyli 70 razy więcej niż pięć tradycyjnych rynków akcji.

Według artykułu z 29 czerwca na stronie internetowej inwestora Buy Shares, analityk danych Justinas Baltrusaitis mówi, że od 26 czerwca 2015 roku do 26 czerwca 2020 roku, zwrot z inwestycji (ROI) dla Bitcoin był ponad 70 razy wyższy w porównaniu do rynków Financial Times Stock Exchange 100, NASDAQ, Nikkei, S&P 500 i Dow Jones.

„W okresie sprawozdawczym ROI Bitcoina wynosił 3.456,98%, gdzie w czerwcu 2015 roku cena Bitcoina wynosiła 257,06 dolarów, a 26 czerwca tego roku wzrosła do 9.143,58 dolarów. Z drugiej strony, średni ROI dla wyróżnionych wskaźników wyniósł 49,27%“.

ROI aktywów mierzy kwotę zwrotu z inwestycji w stosunku do kosztu.

ROI Bitcoin HODLers‘ ROI jest obliczany poprzez porównanie ceny w momencie zakupu krypty do jej bieżącej wartości. Dla tych, którzy zdecydowali się na HODL przed gwałtownym wzrostem w grudniu 2017 roku, wszystkie inwestycje powinny mieć ogromny ROI.

Dlaczego Bitcoin odnosi korzyści?
Baltrusaitis spekulował, że różnica w ROI może być spowodowana ulepszonymi przepisami dotyczącymi Bitcoinu (BTC), który napotkał większy opór w 2015 roku niż w 2020 roku. Jednak obecna pandemia może być również częściowo odpowiedzialna, ponieważ „wielu postrzega Bitcoin jako alternatywny magazyn bogactwa“ po nagłym załamaniu się tradycyjnych rynków.

„Na przestrzeni lat Bitcoin zyskiwał na popularności, a panujący w nim status kryptokurny w dużej mierze przyczynił się do wysokiego zwrotu z inwestycji. Zwroty Bitcoin’a są znaczące, mimo że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się ze znacznym ryzykiem strat. Wycena walut kryptograficznych podlega znacznym wahaniom, w wyniku czego inwestorzy mogą stracić więcej niż wynosi ich pierwotna inwestycja“.

Cointelegraph poinformował, że niektórzy analitycy sugerują, że Bitcoin jest nadal nieco lub silnie skorelowany z tradycyjnymi rynkami, takimi jak S&P 500. Każdy krach dotykający akcje lub tradycyjne aktywa może nadal powodować, że rynek kryptoński trafi do niedźwiedzi, jak to miało miejsce podczas marcowej krwawej kąpieli.